Odkrywcy Planety Programowania (6-8 lat)

Termin: 15-19 lipca 2019

Lądujemy na niezbadanej planecie, której mieszkańcy mówią dziwnym, niezrozumiałym językiem. Co to za język? Wspólnie zbudujemy translator, który pozwoli nam się z nimi porozumieć. W tym celu będziemy korzystać z nowoczesnych narzędzi, a także użyjemy dostępnych nam zasobów oraz wiedzy, dzięki czemu odkryjemy tajemnice nowej planety! Dołącz do Odkrywców Planety Programowania!

Program zajęć uwzględnia: naukę programowania płytek i mikrokontrolerów; wycieczkę do Muzeum Politechniki Warszawskiej; ćwiczenia za pomocą robotów Ozobot i płytek Micro:Bit; Zabawy z MakeyMakey – tworzenie własnej klawiatury; Turniej Minecraft z użyciem zbudowanych przez siebie kontrolerów; Zajęcia kinetyczne na powietrzu z Go Coding! Activity Set.

Zbadanie tajemnic planety Programowania pozwoli dzieciom poznać mechanizmy stojące za funkcjonowaniem urządzeń elektronicznych, a także postawić pierwsze kroki na drodze do tworzenia własnych. Zajęcia pozwolą obudzić w dzieciach ciekawość do poznawania świata nowoczesnych technologii. Z kolei elementy fabularne i intrygująca wiedza stworzą dla nich niesamowitą przygodę, przykują uwagę i pozostaną w pamięci jeszcze na długo.

Startujemy i kończymy w naszej szkole, zlokalizowanej przy ulicy Wielickiej 38/U1 – zaraz przy metrze Wilanowska.

Godziny warsztatów – od 9:00 do 14:00

Warsztaty odbywają się na sprzęcie organizatora.

Dziecko podczas każdego spotkania powinno mieć ze sobą ważny bilet Komunikacji Miejskiej i ważną legitymację szkolną.

Cena: 950 PLN

Warunkiem rezerwacji miejsca jest dokonanie płatności zaliczki w wysokości 300 zł na numer konta bankowego poniżej:

45 1950 0001 2006 0695 7036 0002