Better Academy

Robotyka

zajęcia dla dzieci po angielsku

Robotyka dla dzieci
Czy twoje dziecko ma smykałkę do nowych technologii? Interesuje się tym, jak działają urządzenia domowe, a może bardzo sprawnie posługuje się komputerem? Dobrym pomysłem może stać się więc robotyka dla dzieci.

Nasze zajęcia Elektronika dla Smyka przeznaczone są dla uczniów, którzy chcą nauczyć się podstaw techniki, robotyki i automatyki oraz programowania.

Pracujemy w modelu edukacji STEAM (ang. Science, Technology, Engineering, Arts and Mathematics), który jest szeroko implementowany na całym świecie i zdążył już zyskać grono oddanych wielbicieli – zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów. Powód jest prosty: rozbudza w dzieciach ciekawość świata i głód wiedzy, uczy dociekliwości i krytycznego myślenia.

Uczeń przestaje być jedynie odtwórcą; staje się twórcą, wynalazcą, konstruktorem, który sam buduje narzędzia potrzebne do dokonywania odkryć i na własną rękę szuka odpowiedzi na nurtujące go pytania. Jest innowatorem, liderem i naukowcem XXI wieku.

Robotyka dla dzieci – jakich umiejętności uczymy?

Uczymy podstaw elektroniki, robotyki, automatyki i programowania;

Ćwiczymy znajdowanie wzorów i zależności oraz tworzenia planów;

Znajdujemy niestandardowe rozwiązania problemów i wyzwań, dzięki czemu ćwiczymy umiejętność krytycznego, logicznego myślenia oraz samodzielności.
Przebieg zajęć:


Za pomocą różnych narzędzi i zestawów (np. Arduino, Ozobotów, płytek Micro:bit itd.) dziecko uczy się konstruować roboty i programować prostą sztuczną inteligencję;

Dzięki bliskości nowych technologii dziecko uświadamia sobie, że przyszłość w zawodzie naukowca lub inżyniera jest w jego zasięgu;

Zaangażowanie dziecka rośnie, bo troszczy się o efekt końcowy, a przy tym uczy się podejmować decyzje i myśleć nad organizacją pracy.

Informacje ogólne:

  • Wiek

    8-14 lat

  • Język

    Zajęcia prowadzone są w języku angielskim

  • Cena

    90 zł/h płatność przyjmujemy za cały semestr

  • Nauczyciel prowadzący

ul. Bukowińska 21/25,
02-703 Warszawa

503 302 245