Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły do nas na warsztaty filmowe.
Nasze warsztaty prowadzimy w grupach 20 osobowych z podziałem na 2 nauczycieli.
Czas trwania warsztatów to 2,5 h z poczęstunkiem dla dzieci i nauczycieli.
Warsztat ma charakter wprowadzający. Stanowi dobry punkt wyjścia do kolejnych, pogłębionych i bardziej szczegółowych warsztatów tematycznych: scenariopisarskich, scenopisowych (storyboard), montażowych, pracy z dźwiękiem na planie, warsztatu aktorskiego, pracy z kamerą i optyką, warsztat światła (prowadzony przez mistrzów oświetlenia), montażu, postprodukcji (korekty koloru i udźwiękowienia – reżyserii dźwięku), aż po warsztat z podstaw publikacji i promocji utworów audiowizualnych.
Prowadzony w języku angielskim warsztat ukierunkowany jest na poznanie i opanowanie konkretnego narzędzia filmowego, czyli jednej z aplikacji montażowych na smartfony i tablety.
Umożliwia ona podstawową rejestrację i montaż filmów (lub teledysków czy innych utworów audiowizualnych). Jej zawrotna w ostatnim czasie kariera polega na powszechnej dostępności oraz prostocie obsługi, które umożliwią realizację nadrzędnego celu warsztatu, czyli zainspirowania młodzieży do samodzielnej twórczości.
Uczestnicy warsztatu wylosują jedno słowo, określające jakiś przedmiot, rekwizyt, dialog lub zdjęcie i wokół tych tematów zachęceni zostaną do skonstruowania utworu filmowego: teledysku z użyciem ulubionego utworu, krótkiej sceny dialogowej lub awangardowego eseju filmowego.
Dowolność formy jest zamierzona i wynika z filozofii tworzenia z pasji, z zainteresowań i z potrzeby opowiedzenia historii, które sami wybieramy.
Ramowy plan pracy:
1. Teambuilding
2. Prezentacja prowadzących
3. Prezentacja dwóch-trzech przykładów krótkich form filmowych zrealizowanych przy pomocy telefonicznej aplikacji wraz z ich omówieniem.
4. Podział grupy na dwie podgrupy
5. Losowanie tematów
6. Realizacja zdjęć
7. Prezentacja i krótkie omówienie powstałych prac w całej grupie
8. Ewaluacja warsztatu wraz z uczestnikami