Better Academy

Warsztaty filmowe

letni kurs angielskiego warszawa

Prowadzone w języku angielskim warsztaty ukierunkowane są na poznanie i opanowanie konkretnego narzędzia filmowego, czyli jednej z aplikacji montażowych na smartfony i tablety.

Umożliwia ona podstawową rejestrację i montaż filmów (lub teledysków czy innych utworów audiowizualnych). Jej zawrotna w ostatnim czasie kariera polega na powszechnej dostępności oraz prostocie obsługi, które umożliwią realizację nadrzędnego celu warsztatu, czyli zainspirowania młodzieży do samodzielnej twórczości.

Uczestnicy warsztatu wylosują jedno słowo, określające jakiś przedmiot, rekwizyt, dialog lub zdjęcie i wokół tych tematów zachęceni zostaną do skonstruowania utworu filmowego: teledysku z użyciem ulubionego utworu, krótkiej sceny dialogowej lub awangardowego eseju filmowego.

Dowolność formy jest zamierzona i wynika z filozofii tworzenia z pasji, z zainteresowań i z potrzeby opowiedzenia historii, które sami wybieramy.

Ramowy plan pracy:

1. Team building

2. Prezentacja prowadzących

3. Prezentacja dwóch-trzech przykładów krótkich form filmowych zrealizowanych przy pomocy telefonicznej aplikacji wraz z ich omówieniem.

4. Podział grupy na dwie podgrupy

5. Losowanie tematów

6. Realizacja zdjęć

7. Prezentacja i krótkie omówienie powstałych prac w całej grupie

8. Ewaluacja warsztatu wraz z uczestnikami

Warsztat ma charakter wprowadzający. Stanowi dobry punkt wyjścia do kolejnych, pogłębionych i bardziej szczegółowych warsztatów tematycznych: scenariopisarskich, scenopisowych (storyboard), montażowych, pracy z dźwiękiem na planie, warsztatu aktorskiego, pracy z kamerą i optyką, warsztat światła (prowadzony przez mistrzów oświetlenia), montażu, postprodukcji (korekty koloru i udźwiękowienia – reżyserii dźwięku), aż po warsztat z podstaw publikacji i promocji utworów audiowizualnych.

 Anna : scenarzystka i reżyserka, absolwentka Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi oraz Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim; stypendystka Freie Universitaet w Berlinie oraz programu CineNomadSchool (współpraca szkół filmowych z Polski, Francji, Nigerii, Beninu i Burkina Faso). W styczniu 2020 powstał jej dyplomowy film fabularny pt. Ostatnie Śniegi. Autorka dokumentalnych i fabularnych filmów krótkometrażowych (m.in. To byłoby coś pięknego, Planeta Ziemia); w przeszłości związana z krakowską społeczną rozgłośnią radiową “radiofonia”, gdzie prowadziła cykl audycji społeczno-kulturalnych; felietonistka miesięcznika Pismo, Magazyn opinii, laureatka stypendium artystycznego Miasta Stołecznego Warszawy

 

Informacje ogólne:

 • Wiek

  9+

 • Język

  Angielski/ polski (do ustalenia)

 • Czas trwania

  2,5h

 • Grupa

  Grupa 9 uczniów - 1 nauczyciel

 • Cena

  Do ustalenia

 • Wymagania

  posiadanie smartfonów z systemem Android lub iPhonów.

ul. Bukowińska 21/25,
02-703 Warszawa

22 103 65 32