zespół better academy

Agata
Aleksandra
Paulina
Ania

Agata - "fun&play" ,,Leadership"

Agata zajmuje się edukacją od ponad 10 lat, z czego przez ostatnie pieć ściśle współpracuje z Better Academy. Jej priorytetami w nauczaniu jest dostoswanie programy nauczaniado  indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów, tak żeby pokrywały się one z ich zainteresowaniam, aby ich rozwój   był oparty o budowanie pewności siebie, wyzbycie się strachu w posługiwaniu się językiem obcym, połączone z kształtowaniem u młodych ludzi zdolności z zakresu logicznego myślenia.

Agata wiele lat spędziła w Stanach Zjednoczonych, w ulokowanym na wschodnim wybrzeżu mieście Providence w stanie Rhode Island. Agata jest uosobieniem radości i uśmiechu, którymi chętnie obdarowuje swoich wychowanków. W Stanach m.in. kontynuowała swoją edukację, której zwieńczeniem było uzyskanie przez nią tytułu Bachelor of Fine Arts  w akademii Rhode Island School of Design.

Prywatnie Agata jest osobą bardzo ciekawą świata. Uwielbia czytać, uczyć się nowych rzeczy i poznawać ludzi.

 


Aleksandra - ,,music for body and mind"

Aleksandra- muzyk, pedagog. Od pięciu lat zajmuje się pracą w dziedzinie umuzykalniania najmłodszych. Wiedzę muzyczną zdobywała zarówno w klasycznej szkole muzycznej w klasie fortepianu jak i na wokalnym wydziale jazzowym w Krakowie. Przez wiele lat współpracowała z orkiestrami i zespołami autorskimi w Polsce i za granicą.
Ukończyła studia kulturoznawcze oraz Pedagogikę Przedszkolną i Wczesnoszkolną.
 
Prowadzi zajęcia w języku polskim angielskim i włoskim, zwracając szczególną uwagę na wpływ wczesnego umuzykalniania na emocjonalny rozwój małego człowieka oraz bliskość w relacji dziecka z rodzicem.
 
W szczególności interesuje się umuzykalnianiem w kontekście wielokulturowości i wielojęzyczności dzieci oraz jej oddziaływaniem w sferze terapeutycznej.
Bliska jest jej pedagogika Reggio Emilia, która zwraca uwagę na naukę samodzielności, uważności i szacunku zarówno do siebie jak i innych osób. Jest certyfikowanym nauczycielem muzyki w oparciu o teorię Edwina Eliasa Gordona (MLT- Music Learning Theory).

Paulina - "Angielski z elementami programowania"

Paulina ukończyła studia magisterskie z psychologii na uczelni
SWPS w Warszawie. Z branżą edukacyjną jest związana od 2013 roku.
Przez ten czas pracowała w szeregu międzynarodowych przedszkoli, gdzie pomagała
uczniom rozwijać swoją kreatywność i wewnętrzną ciekawość świata.

 

Paulina urozmaica swoje zajęcia zabawami ruchowymi, a także materiałami audio i video – w ten sposób uczniowie rozwijają zdolności odpowiedzialne za interpretacje, wysłuchują jak poprawnie wypowiadać słowa i frazy, a także uczą się języka poprzez angażowanie zmysłów.

Pozyskane doświadczenie pomaga jej z łatwością angażować uczniów w prowadzone zajęcia. Jest zawsze uśmiechnięta i entuzjastycznie
nastawiona do prowadzenia lekcji.

W wolnym czasie uwielbia podróżować i
poznawać świat.

Ania - "matematyka na wesoło"

Ania jest studentką Międzywydziałowych Interdyscyplinarnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim, w 2018 r. obroniła licencjat na wydziale filozofii. W branży edukacyjnej i animacyjnej działa od 2015 roku.

Ania prowadzenie autorskie warsztaty z filozofii i logicznego myślenia w szkołach podstawowych w Warszawie oraz współpracowałą ze szkołami prowadzonymi w nurcie edukacji demokratycznej.

Łącząc doświadczenie animatorki i edukatorki Ania dba o to, żeby zajęcia nie tylko realizowały swoje cele merytoryczne, ale także były atrakcyjne dla dzieci. Wychodzi z założenia, że każdy, nawet skomplikowany temat, można przedstawić w sposób, który przyciągnie uwagę uczniów.

Zajęcia, które prowadzi Ania zmierzają do wypracowania u dzieci umiejętności logicznego i krytycznego myślenia, formułowania pytań, dyskutowania oraz samodzielnego rozwiązywania zadań.

Prywatnie Ania lubi podróżować, jeździć na rolkach oraz spędzać czas ze swoim najmłodszym, 4 – letnim bratem Stasiem. Ostatnio interesuje się także zagadnieniami z zakresu pedagogiki teatru.