- Bukowińska 21/25, 02-703 Warszawa Mokotów
- 22 103 65 32
- kontakt@betteracademy.pl
Czy twoje dziecko chętnie rysuje albo buduje z klocków skomplikowane struktury? A może już tworzy własne projekty pojazdów, ubrań, budynków, urządzeń albo wnętrz? Uczymy, jak mierzyć, planować i rozmieszczać przestrzennie różne elementy, aby tworzyły spójną całość w danym kontekście. Na naszych zajęciach ćwiczymy myślenie krytyczne, abstrakcyjne oraz umiejętności manualne, o których często zapomina się w systemowej edukacji.
Działamy w świecie interdyscyplinarnych zespołów, myślenia projektowego, gdzie umiejętności analityczne i myślenie kontekstowe są niezbędne do przetwarzania wielości danych i znajdowania skutecznych, zrównoważonych rozwiązań.
Geometria bada rozmiar, kształt i położenie kształtów, a także odległości i zależności przestrzenne; jest obecna w sztuce, architekturze, inżynierii, robotyce, astronomii, sporcie, w projektowaniu przestrzeni i krajobrazu. Dlatego na naszych zajęciach pomagamy dzieciom w zdobywaniu całego spektrum praktycznych umiejętności, które oferuje nam ta gałąź matematyki. Ich opanowanie rozwija także bardziej zaawansowane umiejętności, jak myślenie abstrakcyjne, analityczne i holistyczne. Umiejętności te pomagają rozumieć oraz kreować zmieniający się dynamicznie świat oraz przygotowują do dorosłego życia w wielowymiarowej rzeczywistości w sieci globalnych połączeń.
Książki:
Gry:
10-14 lat
Zajęcia są prowadzone w języku polskim
Cena 70zł/h płatność przyjmujemy za cały semestr
60 minut raz w tygodniu
W trakcie rekrutacji
Porozmawiaj z dzieckiem i wspólnie ustalcie, czy interesuje je tematyka zajęć. Mało rzeczy sprawia dzieciom większą frajdę niż rozwijanie własnych zainteresowań.
Czy chcesz ułatwić swojemu dziecku naukę przedmiotów ścisłych, matematyki i nauk komputerowych w domu? Zachęcić do zdobywania przydatnej wiedzy na własną rękę?
Polecamy wystąpienie Roberta J. Langa , który przyczynił się do opracowania praktycznych zastosowań technik używanych przy projektowaniu origami w nowoczesnej inżynierii, dostępne na https://ed.ted.com/lessons/robert-lang-folds-way-new-origami.
Ćwiczenie z kartką
Składanie kartki na pół i jeszcze raz na pół itd to wykorzystanie/utrwalenie tabliczki mnożenia, potęgowania, ułamka całości, pola powierzchni prostokąta.
Składając kartkę papieru dzieci odkrywają geometrię płaską i trójwymiarową. Oswajają się z pojęciami matematycznymi i przy okazji wykonują – często skomplikowane – obliczenia.
Zachęć dziecko do składania kwadratowej i prostokątnej kartki papieru. Omów z dzieckiem te procesy w obu przypadkach.
ul. Bukowińska 21/25, 02-703 Warszawa
22 103 65 32