Better Academy | Język angielski dla dzieci | Warszawa Mokotów

Angielski z elementami kodowania (5-6 lat)

Coraz więcej mówi się o tym, że programowanie jest językiem przyszłości, z którym – podobnie jak z językiem angielskim – dzieci powinny się oswajać od najmłodszych lat. Dlatego też zapraszamy do udziału w prestiżowym kursie języka angielskiego z elementami kodowania dla przedszkolaków. Wspólnie poznajemy podstawy języka angielskiego i programowania poprzez liczne gry, zabawy na matach do kodowania i świetnie spędzony czas.

› Czytaj więcej

Podstawy programowania z Ozobotami (Basics of coding with Ozobots) (7-10 lat)

W odpowiedzi na rosnące potrzeby rynku pracy przyszłości, przygotowaliśmy program, gdzie uczymy fundamentów kodowania za pomocą dekonstrukcji kodów, programowalnych robotów, interaktywnych gier i zabaw. Zajęcia pozwalają nam wyposażyć dzieci w narzędzia do poruszania się w świecie nowych technologii i zachęcić je, by nie obawiały się samodzielnie go eksplorować.

W trakcje lekcji uczymy pojęcia pętli, zmiennych i instrukcji związanych z realnymi programami. Wspólnie tworzymy gry, i uczymy się programować prostą sztuczną inteligencję. 

› Czytaj więcej

Kodowanie w Pythonie (11-16 lat)

Kodowanie w Pythonie to zajęcia zorientowane na naukę jednego z najpopularniejszych języków programowania. Za pomocą narzędzi dydaktycznych, takich jak np. tablica cyfrowa czy płytki Micro:bit, uczniowie poznają fundamenty programowania. Następnie, dzięki uzyskanej wiedzy poznają struktury programów komputerowych. Kulminacją zajęć jest stworzenie prostej gry komputerowej.

Programowanie to świetny sposób na poznanie i rozwijanie logicznego myślenia. Przez takie rozumiemy głównie poznanie istotności ciągów przyczynowo skutkowych, jak również zdolności związane z interpretacją i wyciąganiem wniosków na podstawie dostępnych informacji. 

› Czytaj więcej